Paź 29, 2010

Brakuje Ci czasu? Zwiększ efektywność!

Ile razy w ciągu dnia pracy zdajesz sobie sprawę, że wszystkiego, co zostało przez Ciebie zaplanowane już dzisiaj nie zrobisz? Zdarza Ci się mieć wrażenie, że czas ucieka Tobie, niczym piasek z dłoni podniesiony na plaży?

Jeśli miewasz takie momenty, to popracuj trochę nad efektywnością swoich działań. Można? Można! Poniżej krótkie video z prostym opisem trzech kroków od których należy zacząć jeśli pragniesz zyskać nieco czasu w ciągu dnia.

W takim razie włącz dźwięk, wciśnij play, usiądź wygodnie i oglądaj ;)

Działaj!

Marek

P.S. – Jeśli potrzebujesz programu do tworzenia map myśli polecę Tobie trzy, z których sam korzystam/korzystałem:

 • Freemind – darmowy program do zainstalowania na komputerze. Jego interfejs jest co prawda trochę archaiczny, natomiast funkcjonalność cenię sobie najbardziej.
  minus: nie jest najatrakcyjniejszym wizualnie programem do tworzenia map myśli
  plus: możliwość łatwego i szybkiego tworzenia map myśli, możliwość formatowania tekstu – ułatwia to późniejsze kopiowanie tekstu na przykład do Worda, czy Open Office

  Program można pobrać tutaj dla windows, tutaj dla mac os x, a tutaj na inne systemy

 • Mindomo – program który działa zarówno w  przeglądarce (możesz zapisywać mapy online), jaki na komputerze – instalując jego desktopową wersję. Bardzo przyjazny interfejs – zbliżony stylistyką do pakietu office 2007.minus: trzeba przestawić skróty klawiaturowe, ponieważ mogą nie działać wszystkie polskie znaki, wersja darmowa posiada ograniczenie w postaci 6 map zapisanych online.
  plus: można się podłączyć z każdego miejsca, na każdym komputerze (jeśli mamy stworzone konto), posiada możliwość udostępnienia map innym osobom i wspólnej pracy przy jednej mapie.

  Program można pobrać, jak i stworzyć swoje konto na stronie mindomo.com

 • X Mind – program bardzo podobny do mind omo – też wersja przeglądarkowa i desktopowa, przyjazny interfejs. Z tego programu korzystałem najmniej i jakoś mnie do siebie nie przekonał, wiem natomiast, że kilku z moich znajomych używa x mind i jest z niego zadowolona.

  Program do pobrania jak możliwość założenia konta na sreonei xmind.net

3 komentarze

 • bardzo ciekawy artykuł. super forma!

  • Aniu, cieszę się że taka forma się Tobie spodobała ;) Być może w najbliższym czasie takie artykuły będą się tutaj od czasu do czasu ukazywać ;))

 • […] Dzisiaj chciałbym was zaprosić do przeczytania bardzo ciekawego i przydatnego zarazem artykułu z zaprzyjaźnionego bloga neoma.pl Serdecznie polecam, wystarczy kliknąć TUTAJ […]

Leave a comment

Nasze kursy:


darmowy kurs poprawa nastroju


darmowy kurs motywacja

Dołącz do nas


Archiwum wpisów