Cze 21, 2011

Sztuka wojny – Sun Tzu, Sun Pin

Tytuł: Sztuka wojny

Autor: Sun Tzu, Sun Pin

Chińskie traktaty opisujące zasady i strategie sztuki wojennej. Sztuki, która przydaje się i w biznesie i w życiu osobistym. Sztuki która uczy jak zwyciężać i ponosić jak najmniejsze straty. Wreszcie sztuki, którą można przenieść na nasze codzienne życie, aby uczynić je jeszcze bardziej skutecznym.

Zastanawiając się co jeszcze mógłbym napisać o tych ponadczasowych traktatach zabrałem do rąk książkę i otworzyłem w losowym momencie. Fragment który ukazał się moim oczom postanowiłem przepisać poniżej:

Aby skłonić wroga do przyjścia z własnej woli, trzeba mu dać jakąś przynętę. Aby zniechęcać wroga do ataku, należy pokazać mu, jakie potencjalnie może ponieść szkody.

Jeśli wróg jest wypoczęty, zmęcz go. Jeśli jest najedzony, przegłódź go. Jeżeli pozostaje nieruchomy, skłoń go do ruchu. Idź tam, gdzie będzie musiał cię gonić. Goń go tam, gdzie się ciebie nie spodziewa.

Pozornie proste, ale nadzwyczaj skuteczne taktyki, to właśnie to, czego w życiu, w różnych nieprzewidywanych momentach nam brakuje. Dzięki tej książce poznasz taktyki które prowadzą do zwycięstwa.

Chcesz zatem zwyciężać?

Marek

Leave a comment

Nasze kursy:


darmowy kurs poprawa nastroju


darmowy kurs motywacja

Dołącz do nas


Archiwum wpisów