Sie 21, 2012

Odkryj największy sekret ludzi, którym się powiodło!

Klucz do sukcesu

foto: Paul Keller (cc)

Kto lubi porażki? Kto woli kiedy nic mu nie wychodzi? Kto lubi stać w miejscu? Ktokolwiek? Wątpię. Porażki bolą. Denerwują. Powodują, że złorzeczymy, czasem nawet płaczemy. Gdy nie udaje nam się coś, czego bardzo pragnęliśmy pierwszym odruchem jest bunt, chęć rzucenia wszystkiego w kąt, totalna rezygnacja…

W ten sposób sukcesu nie osiągniemy, ale pragnienie uniknięcia następnej porażki jest bardzo kuszące. A tym co odróżnia „przeciętniaków” od zwycięzców jest właśnie umiejętność przezwyciężenia tego strachu i… próbowanie. Próbowanie dalej, mimo porażek, aż do skutku.

W dzisiejszym tekście chciałbym przedstawić kilkoro znanych ludzi, którzy nie osiągnęli z początku wielkiego sukcesu a wręcz przeciwnie – byli oskarżani o brak talentu, odrzucani, wyśmiewani. Mimo to nie poddali się a dziś są inspiracją dla wielu z nas.

Abraham Lincoln

Szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych, pierwszy wybrany republikanin. Pod jego przywództwem Unia wygrała wojnę secesyjną. Lecz zanim do tego doszło musiał poradzić sobie między innymi ze śmiercią narzeczonej, dwukrotnym bankructwem i ośmiokrotnym pokonaniem podczas elekcji.

J.K. RowlingJ.K. Rowling

Jedna z najbogatszych i najpopularniejszych pisarek, twórczyni serii o Harrym Potterze. Jednakże zanim historia o młodym czarodzieju przyniosła jej sławę była rozwiedzioną, samotnie wychowującą córkę kobietą, w dodatku zmagającą się z depresją. Na domiar złego, część wydawców odrzuciła jej książkę. Pisarka nie poddała się jednak i trafiła w końcu do kogoś, kto zaryzykował… a resztę historii znamy.

Maria Skłodowska-Curie

Jedyna kobieta, która dwukrotnie otrzymała Nagrodę Nobla. Odkryła rad i polon, w czasie I wojny światowej niosła pomoc rannym swoimi ambulansami do prześwietlania. Droga do tych osiągnięć nie była dla niej prosta – nie mogła studiować w Polsce ze względu na to, że była kobietą. Była ubogą guwernantką, przez co rodzice Kazimierza Żórawskiego nie zgodzili się na ślub mimo obopólnego uczucia. Studia na Sorbonie rozpoczęła dzięki finansowemu wsparciu swojej siostry Bronisławy, która wyemigrowała wcześniej do Francji. W późniejszym toku jej kariery tylko dwóch głosów zabrakło jej by zostać jedynym członkiem płci żeńskiej Académie française.

Walt Disney

Legenda animacji, założyciel The Walt Disney Company, twórca Disneylandu. To on stworzył Myszkę Miki czy Kaczora Donalda. Zanim to się stało, został zwolniony z redakcji gazety za „brak wyobraźni i dobrych pomysłów.” Kilka jego inicjatyw skończyło się bankructwem. Mimo to, nie poddał się i dziś możemy oglądać wspaniałe filmy z jego wytwórni.

Albert EinsteinA. Einstein

Uważany za geniusza, laureat nagrody Nobla, twórca teorii względności, w dzieciństwie postrzegany jako upośledzony, bo nie mówił do czwartego roku życia i nie czytał do siedmiu. Wyrzucono go ze szkoły, odmówiono wstępu na Politechnikę w Zurychu. Dostał się do zawodówki a stamtąd nareszcie na uniwersytet. Mimo to, profesorowie nie byli mu przychylni. Został nawet opisany jako jeden z najbardziej leniwych w historii uniwersytetu.

The Beatles

Jedni z najbardziej rozpoznawalnych muzyków na świecie, ich muzyka jest słuchana po dziś dzień. Nie obyło się jednak bez trudności na początku ich kariery. Zostali odesłani z kwitkiem przez firmę fonograficzną twierdzącą „nie podoba nam się ich dźwięk, muzyka gitarowa wychodzi z mody”.

Tadeusz Kościuszko

Generał, przywódca powstania przeciw Rosji i Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej. Zrezygnował ze studiów na Akademii Malarstwa i Rzeźby we Francji uważając, że to nie dla niego. Do paryskiej szkoły wojskowej nie mógł natomiast wstąpić przez pochodzenie i brak funduszy. Z tego powodu uczył się samodzielnie. Po powrocie do Polski nie mógł znaleźć zatrudnienia w wojsku, przez brak majątku nie mógł się ożenić. Próbował swoich sił w Dreznie, ale tam również odmówiono mu wstąpienia do służby. Dopiero wyjazd do Ameryki pozwolił mu pokazać swoje umiejętności.

Henry Ford

Twórca Ford Motor Company, wprowadził ruchomą linię montażową, która zrewolucjonizowała przemysł. Dzięki niemu auta stały się bardziej przystępne, był jednym z najbogatszych ludzi swoich czasów. Jednakże, gdyby poddał się po upadkach jego pierwszych firm, nic by z tego nie wyszło.

Michael Jordan

Największy i chyba najbardziej rozpoznawalny koszykarz świata. Został usunięty ze szkolnej drużyny za „brak umiejętności”. Chyba najlepiej podsumowuje jego podejście ten filmik:

Każda z tych osób spotkała się w pewnym momencie swojego życia z porażką, być może w pierwszym momencie zwątpiła w swoje umiejętności, może nawet chciała się poddać. Najważniejsze jest to, że tego nie zrobiła! Dlatego następnym razem, gdy będziesz chciał zrezygnować pomyśl – jak wyglądałby dzisiejszy świat gdyby oni zrezygnowali? A teraz działaj! Nie bój się porażki, tak powstają ludzie wielcy!

Pomyśl przez chwilę – co może się stać jeśli się nie poddasz? Jeśli spróbujesz jeszcze raz? Możesz być następnym Jordanem, współczesnym Einsteinem. Możesz zostać wielkim odkrywcą lub wybitnym pisarzem. Możesz pokazać sobie i wszystkim wokół, że potrafisz... a może któregoś dnia, ktoś napisze podobny artykuł właśnie o Tobie?

9 komentarzy

 • Jak dla mnie trafiony artykuł. Tak wielu ludzi dziś się poddaje i zostaje w miejscu, tocząc przegrane bitwy o przetrwanie. A przecież w każdym z nas tkwi geniusz, który czeka na odkrycie. Niestety, jedynie 2% ludzkości, "dokopie się" do sedna swojej istoty odkrywając przed sobą i światem talent, samozaparcie i ogromną wiarę w swoje możliwości. Ja dziś mogę tylko w całego serca podziękować za ten artykuł, był mi potrzebny. Dziękuję.

 • Dzięki za przypomnienie, że każdy z nas jest zwycięzcą. Że każdy z nas ma talenty, które są gdzieś głęboko zakopane i tak na prawdę niewielu jest świadomym o tym darze. Super motywacja po każdej porażce wstać, otrząsnąć się i nadal wierzyć w siebie. Super artykuł. Dzięki Wielkie!

 • I co? Otrząśniesz się po przeczytaniu, usłyszeniu pozytywnych wykładów, artykułów, książek i ile to trwa? Do następnego poranka-wstajesz rześki-jesteś wielki, zmotywowany. Wykonujesz I-y telefon, jakąś rozmowę biznesową /Ty człowiek z parą!/ , a gość z drugiej strony mówi NIE. I dalej Masz parę do działania?, bo ja nie. Na to jest potrzebny lek, bo szkoleń i wykładów w swoim długim życiu słyszałam b.wiele, przeczytałam wiele tematycznych książek. Były zrywy-owszem, ale ogólnie marazm.

 • Czasem trudno jest pamiętać o tym, żeby się nie poddać, dlatego wydrukowałam sobie ten artykuł. Szczególnie w nadchodzącym czasie przyda się mieć takie wsparcie w zasięgu ręki. Swoją drogą ludzie, którzy tak bardzo chcą okazać swoje współczucie z powodu cudzej przegranej, na ogół bardzo pragną by próbujący wrócił do normy. Ich normy.

 • Mimo, że historie są bardzo skrócone to artykuł jest bardzo ciekawy. Sam znałem tylko trzy osoby z tych wszystkich. Dzięki za nowe inspirujące osoby :)
  Po przeczytaniu utrwalił się mój pogląd, że do osiągnięcia sukcesu nie potrzeba wiele, wystarczy się nie poddać i uparcie dążyć do celu.

  Pozdrawiam
  Hubert Oleszczuk

 • W kwestii wytrwałości i nie poddawania się – problem nie tylko leży w zniechęceniu się czy nie ale zwyczajnie w pieniądzu!!!!
  Z czego żył Edison, który wykonał 5000 prób? Przecież gdyby musiał normalnie pracować na chleb nie miałby czasu na badania naukowe! Musiał mieć sponsorów i fundusze na badania, dzięki którym mógł poświęcić im cały dzień.
  Większość ludzi wybiera staly, pewny dochód niż walkę z wiatrakami.
  Marzyłam o pracy artystycznej – nie udało się. Gdy pokazuję ludziom swoje prace, to wielu, bardzo wielu ludzi mówi, że też mieli talent ale dali sobie spokój i po prostu poszli do pracy. Rodzinę trzeba wyżywić.
  Ostatnio rozmawiałam z artystką, którą nie pewny dochód dodpowadził do załamania nerwowego. Poradziła sobie, jednak niepewność jutra jest strasznym obciążeniem.
  Ta wytrwałość wymaga czasu. A czasu nie masz bo musisz pracować żeby wyżywić rodzinę.

 • Dążyłem do celu, a przez bliskich byłem uznawany za szaleńca w dzisiejszych czasch i teraz też mi się tak wydaje. Napisałem książkę pt. "Ścieżka wśród fal" i wydałem ją w wydawnictwie internetowym Mybook.pl Kto ją teraz kupi za taką cenę. Może nawet wydawcy rzucają kłody pod nogi.
  Prowadzę też bloga na interii.pl, Turysta66. Zerknijcie czy mam talent do pisania.

 • sam nie wiem… dwa MLM nie wyszły mi-nie zarobiłem nic, trzy razy współpraca przy robieniu biznesu nie wyszła, dwie firmy mi upadły.
  Wniosek: albo jestem debilem,albo się nie nadaje do żadnego biznesu i powinienem pracować całe życie na etacie….
  W innych sprawach to ciut gorzej….

 • przeczytałem, dwa ostatnie wpisy (jakbym znajomych słyszał), byłem w domu dziecka, kapitalizm przywitałem
  jako bezrobotny (żona też), z dwojgiem dzieci z których jedno bardzo chore (dopiero w wieku 5 lat lekarze uznali iż nie ma zagrożenia dla życia). teraz mam wykształcenie wyższe (kierunek taki który mi pomógł, a większość uważa za śmieciowy czyli zarządzanie i marketing, do niedawna miałem firmę zatrudniałem 8 osób teraz po kłopotach mam firmę w zasadzie mam samozatrudnienie. ta wiadomość jest dla tych którzy łaskawie chcą się poddać NIE RÓBCIE TEGO a artykuł z tych o których jedni uznają za plotkowanie, a drudzy inspiracje tylko Ci drudzy mają szansę na rozwój

Leave a comment

Nasze kursy:


darmowy kurs poprawa nastroju


darmowy kurs motywacja

Dołącz do nas


Archiwum wpisów