O nas

O blogu:

Witaj na blogu neoma.pl – bo życie jest przygodą. Znajdziesz tutaj artykuły na temat prostoty życia, motywacji do działania, inspiracji, szczęścia, wyznaczania i realizowania celów, kreatywności.

Poklikaj, rozejrzyj się, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Miłego czytania,
Zespół neoma.pl – bo życie jest przygodą

Zespół:

Jola

JolaJestem panią 50+ i wcale mi to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie – dzieci już samodzielnie/prawie samodzielne, a ja mam dużo czasu dla siebie. Wykorzystuję go na wszelkie możliwe sposoby łącząc pracę gimnazjalnej nauczycielki chemii i fizyki z aktywnym spędzaniem czasu i niańczeniem kotów – dwóch własnych i stadka bezpańskich. Jestem uzależniona od czytania i słuchania dobrej muzyki (wielu gatunków – od rocka z Queenami na czele po klasyczną – tu mistrzowie baroku oraz Mozart). Lubię poezję i malarstwo impresjonistów. Interesuję się astronomią, kosmologią i fizyką cząstek elementarnych. TV potrzebuję dla Discovery, Animal Planet i różnych Traveli.

Najbardziej w życiu potrzebuję spokojnej przystani domowej i… adrenaliny poza nim :) Tej ostatniej dostarczają mi nie tylko chemiczne eksperymenty, którymi bawię się ja i usiłuję tym zarazić moich uczniów, ale także różne doświadczenia związane z niezaspokojoną ciekawością. Spływałam górskimi rzekami, skakałam kajakiem z jugosłowiańskich jeszcze wtedy slapów, pływałam jachtem, a teraz uczę się pływać na desce windsurfingowej. W planach kitesurfing. Chodzę po górach, ale musiałam spróbować wspinaczki i „na wędkę” wdrapałam się całkiem wysoko. Lubię zwiedzać piękne zakątki Polski i nie tylko, szczególnie jeśli jednocześnie mam wodę, góry i ciepło. Przemierzam świat pieszo i rowerem i łapię w obiektyw ulotne chwile i rzeczy. Jestem optymistką i chwytam to, co los mi daje.

Konrad Witek

KonradJestem mieszkańcem Gdańska, studentem psychologii i socjologii. Na tym blogu stawiam swoje pierwsze kroki w pisaniu artykułów, trochę z chęci podzielenia się swoim dotychczasowym doświadczeniem a trochę z pragnienia przeżycia czegoś nowego i zwykłego sprawdzenia się.

Kiedyś byłem okrutnie nieśmiałym chłopakiem, ale w okolicach matury postanowiłem to w końcu zmienić. Małymi krokami dotarłem do momentu, w którym nikt nie wierzy, że mógłbym mieć kiedyś problem z odezwaniem się do kogoś. To doświadczenie sprawiło, że zacząłem bardziej interesować się rozwojem osobistym i doskonaleniem siebie. Dzięki wrodzonemu perfekcjonizmowi, nieustannie poszerzam wiedzę w tym zakresie i staram się wprowadzać ją w życie. Moim „królikiem doświadczalnym” w tym względzie jestem ja sam. Chętnie podzielę się rezultatami moich eksperymentów w dziedzinie walki ze swoimi słabościami, pewności siebie i stawania się lepszym oraz bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Dawid Skopiasz

Dawid SkopiaszRozwojem osobistym zainteresowałem się na studiach już dobre kilka lat temu. To wtedy moja siostra podrzuciła mi pierwszą książkę na temat ulepszania siebie. Był to dla mnie całkowicie nowy świat. Kilkadziesiąt książek dalej, w roku 2009, wraz z Markiem postanowiłem, że będę dzielić się swoją nowo zdobytą wiedzą, przemyśleniami oraz doświadczeniami w internecie – tak powstała idea, a później blog neoma.pl.

Na co dzień zajmuję się marketingiem internetowy. Piszę, poprawiam, testuję, jeszcze raz poprawiam, sprzedaję :)

Z ciekawostek: spędziłem 1,5 roku w Stanach Zjednoczonych pracując, zwiedzając, poznając kulturę. W 2008 zostałem mistrzem Polski w przemówieniach humorystycznych Toastmasters Polska. Uwielbiam fantastykę – obecnie drugi raz pochłaniam Władcę Pierścieni. Trochę gotuję i kocham jeść, choć po mnie tego nie widać. ;)

Marek Matysiak

marek matysiakZ reguły można mnie spotkać tu i teraz… czasem prędzej, a czasem później. Ciągle szukam tego „czegoś” w życiu. Lubię ludzi, cały czas wierzę w ich dobre intencje i nieustannie uczę się jeszcze lepiej komunikować. To chyba dlatego tak bardzo lubię słuchać „języka wszechświata”, jakim jest dla mnie muzyka, którą to ciągle odkrywam na nowo – fascynując się co chwilę nowymi artystami i gatunkami. Często jestem zbytnim optymistą… jednak raczej mi to pomaga, aniżeli szkodzi…

Rozwojem osobistym w dużej mierze zainteresowałem się dzięki Dawidowi, który na początku podsunął mi kilka książek – zajmowałem się wtedy sprzedażą. Teraz, parę lat później, zajmuję się marketingiem i reklamą w Internecie. Zawsze chciałem robić rzeczy, które lubię robić i jak dotąd udaje mi się to łączyć z pracą. Co będzie dalej? Czas pokaże – wiem, że życie to ciągła nauka i wyciąganie wniosków – czy wyciągam te najlepsze? Cóż… to się dopiero okaże.

Nasze kursy:


darmowy kurs poprawa nastroju


darmowy kurs motywacja

Dołącz do nas


Archiwum wpisów