Cze 21, 2011

Filozofia Kaizen – Robert Maurer

Tytuł: Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie.

Autor: dr Robert Maurer

Książka wobec której miałem duże oczekiwania. Książka, która te duże oczekiwania przerosła. Książka którą warto mieć na półce, a przede wszystkim książka, którą naprawdę warto przeczytać.

O filozofii Kazien słyszałem już wielokrotnie – od znajomych i nieznajomych, na szkoleniach, a także nie raz czytałem wzmianki o niej w innych publikacjach. Generalnie w podejściu Kazien chodzi o oszukanie swojego umysłu, który często boi się zmian. Czy Twój umysł też boi się zmian? Sprawdźmy:

  • czy chciałeś kiedyś osiągnąć jakiś wielki cel, który mimo Twojej wielkiej motywacji i chęci osiągnięcia spełzł na niczym?
  • czy próbowałeś kiedyś wprowadzić do swojego życia jakiś zdrowy nawyk, taki jak regularne ćwiczenia fizyczne, zdrowe odżywianie, czy regularne czytanie książek, ale na próbach skończyłeś?
  • czy chciałeś kiedyś rozwiązać jakiś palący problem, ale kiedy zacząłeś się za niego zabierać sytuacja przerosła Twoje możliwości i nie wiedziałeś jak dalej postąpić?

Jeśli nie, to może zastanów się nad inną książką do uzupełnienia Twoje domowej biblioteczki sukcesu. Natomiast jeśli coś takiego zdarzało się Tobie niejednokrotnie, to szczerze polecam lekturę Filozofii Kaizen.

Tak jak napisałem chodzi o oszukanie swojego umysłu – zaczynasz od tak prostych i banalnych wręcz kroków, że Twój umysł spokojnie je zaakceptuje. Należy być konsekwentnym w odpowiednim ich wprowadzaniu, a nim się obejrzysz stanie się to Twoim nawykiem. Zainteresowany? Sprawdź zatem jak zadawać małe pytania, jak myśleć małe myśli, jak podejmować małe działania, jak rozwiązywać małe problemy i jak przyznawać sobie małe nagrody, a przekonasz się jak mały krok może zmienić Twoje życie.

Marek

1 Comment

  • Czytałem. Polecam wszystkim, którzy mają nawyk odkładania spraw na później. Już na studiach zauważyłem, że najtrudniej było rozpocząć naukę, wziąć książkę do ręki, a później już było z górki. Powyższa książka świetnie opisuje mechanizm, który kieruje nami na co dzień. Pozdrawiam wszystkich idących naprzód;)

Leave a comment

Nasze kursy:


darmowy kurs poprawa nastroju


darmowy kurs motywacja

Dołącz do nas


Archiwum wpisów