Cze 18, 2010
neoma.pl

Czy potrzebujemy rewolucji?

Ken Robinson – ekspert w dziedzinie rozwoju innowacyjności i zasobów ludzkich. Człowiek, który współpracował między innymi z rządami państw, z  firmami z listy Fortune 500, oraz organizacjami non-profit (Komisja Europejska, UNESCO). O jego raporcie (tzw. Raport Robinsona) Times napisał, że każdy prezes czy dyrektor do spraw zasobów ludzkich powinien nim uderzyć w stół i domagać się działań.

O tym, jak szkoły zabijają kreatywność mówił już na konferencji TED w 2006 roku. W lutym bieżącego roku po raz drugi otrzymał swoje 18 minut, aby podzielić się inspirującymi przemyśleniami na temat zmian, których potrzebujemy w systemie edukacji.

Czy trzylatek jest połową sześciolatka? Czy to prawda, że studia zaczynają się już w przedszkolu? Dlaczego większość ludzi do 25 roku życia nie używa zegarka (takiego na rękę)?

Jeśli widziałeś wystąpienie z 2006 roku i znasz pełen inspiracji, oraz humoru styl Kena Robinsona, to prawdopodobnie bez wahania klikniesz play i obejrzysz całe 18 minut jego drugiego przemówienia… jeśli wcześniej go nie widziałeś ;)

Natomiast jeśli nie widziałeś wcześniejszego nagrania, to powinieneś to bezwarunkowo nadrobić ;) Tutaj są już dostępne polskie napisy, więc możesz z nich skorzystać jeśli masz taką potrzebę.

Przyznasz, że ciekawe?

Zatem do rewolucji ;)

Marek

3 komentarze

  • Rety! Rewelacyjny jest ten człowiek! całkiem mądrze i ciekawie mówi – i niestety ma racje

  • Właśnie o tej rewolucji chcemy w szkole mego syna rozmawiać…

    szkoła kształcić chce nowych adeptów wyścigu szczurów ,tak jak dotąd kształci proletariuszy, żołnierzy oraz kuchty i kobiety do rodzenia dzieci.

    Świat się zmienia szybko… i co się dziwić iż wielu nie ma czasu tego zobaczyć….niestety w TV tego nie pokazują…

  • Świetny materiał, szkoda, że tak jest naprawdę. Szkolnictwo jest coraz gorsze, ale zreformowanie go w taki sposób wymaga dużego wysiłku i wiele pracy, ponieważ ludzie boją się zmian. Naprawdę przydałaby się rewolucja do zmiany systemu edukacyjnego i myślowego.

Leave a comment

Nasze kursy:


darmowy kurs poprawa nastroju


darmowy kurs motywacja

Dołącz do nas


Archiwum wpisów